Potrebujete poradiť?

Nový Volkswagen Tiguan plug-in hybrid: dojazd 100 km

Volk­swa­gen pred­sta­vu­je vo sve­to­vej pre­mi­é­re úpl­ne novo vyvi­nu­tý model Tigu­an, tre­tiu gene­rá­ciu best­sel­le­ru. Tigu­an dnes pat­rí medzi glo­bál­ne najús­peš­nej­šie mode­ly znač­ky Volk­swa­gen. Od jeho debu­tu v roku 2007 sa pre toto kom­pakt­né SUV roz­hod­lo viac ako 7,6 mili­ó­na zákaz­ní­kov. Nový model bude uve­de­ný do pre­da­ja už v prvom štvrť­ro­ku 2024
Zobraziť článok

Kia EV9: Aerodynamická krabica

Prvý čis­to­krv­ný elek­tro­mo­bil kórej­skej auto­mo­bil­ky Kia, model EV6, mal ohrom­ný úspech. V čase uve­de­nia na trh počet objed­ná­vok troj­ná­sob­ne pre­kro­čil roč­nú výrob­nú kapa­ci­tu a znač­ka navy­še zís­ka­la his­to­ric­ky prvý titul Európ­ske­ho auta roku 2022. Nad­via­že EV9, pré­mi­ové SUV, na ten­to úspech?
Zobraziť článok

Jeep Avenger: Americký kovboj strihnutý pre Európu

Jeep je syno­ny­mom pre terén­ne auto­mo­bi­ly, kto­ré sa nie­len­že nez­ľak­nú ťaž­ké­ho teré­nu, ale pria­mo ho vyhľa­dá­va­jú a uží­va­jú si ho. Model Aven­ger je pres­ne takým par­ťá­kom, hoci vo ver­zii so spa­ľo­va­cím moto­rom len s poho­nom pred­nej nápra­vy.
Zobraziť článok
Užitočné tipy 23.08.2023

3 minúty čítania

S ELEKTROMOBILOM PO EURÓPE - Do Maďarska

Leto je obdobie, ktoré ľudí láka, aby cestovali. Obľúbenou letnou destináciou je Chorvátsko, ale vypraviť sa môžete hoci len za hranice. I v susednom Maďarsku môžete stráviť nezabudnuteľné chvíle. Cestu hravo zvládnete autom už za pár hodín.

Užitočné tipy 15.08.2023

3 minúty čítania

Na dovolenku do Chorvátska v elektromobile Tesla - Tri zastávky

Letná sezóna je v plnom prúde. Európa dosiahla historický míľnik, keď v prvej polovici roka bolo na trhu viac elektrických vozidiel ako dieselových. Česi však stále rozmýšľajú, či môžu bez problémov jazdiť na dovolenku autom na batérie, a to ideálne niekam inam ako do Chorvátska. V spolupráci s našou spoločnosťou Arval Česko priniesol čerstvú odpoveď "testovací jazdec" - redaktor Martin Hlaváček s rodinou.

Užitočné tipy 26.07.2023

2 minúty čítania

Potrebujete firemné alebo rodinné auto ihneď? Ideálne bezpečné a úsporné SUV? Tak potom je tu Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla je rad vozidiel, ktorý pozná asi každý. Model známy svojou legendárnou bezpečnosťou a spoľahlivosťou. Aktuálna novinka rozširuje tento rad najpredávanejších vozidiel sveta o variant SUV.

Užitočné tipy 21.11.2022

2 minúty čítania

Diaľničné známky u nás a v zahraničí

Ak Jazdíte po diaľniciach a rýchlostných cestách v motorovom vozidle s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony, nezabudnite na kúpu elektronickej diaľničnej známky. Zakúpením elektronickej diaľničnej známky sa vaše vozidlo dostane do centrálnej evidencie a môžete na svoje cesty využívať spoplatnené úseky ciest.

Užitočné tipy 21.11.2022

4 minúty čítania

Bezpečnosť vodiča

Nechceme vám radiť, ako jazdiť, ale priblížime vám zopár rád ako bezpečnejšie jazdiť, ako sa správať v premávke, čo môže vodič a naopak čo nesmie robiť za volantom a dáme vám tipy ako sa správať v krízových situáciách.

Užitočné tipy 17.10.2022

3 minúty čítania

Zvládnete dopravnú nehodu, alebo škodovú udalosť?

Každá cesta so sebou prináša určité riziko, že môže nastať škodová udalosť respektíve môže sa stať dopravná nehoda a zmeniť tak pohodlnú cestu na nočnú moru. Je však samozrejmosťou to, že šofér ma prispôsobiť jazdu stavu vozovky, jazdiť bezpečne a predvídať situácie na ceste.

Užitočné tipy 17.10.2022

3 minúty čítania

Na čo si dať pozor pri prezúvaní

Leto sa nám pomaly ale isto skončilo a nastupuje čas na výmenu pneumatík. Ľudia sa častokrát pýtajú, kedy je ten správny čas na prezutie a na čo si dať pozor, aby sme sa vyhli zbytočným komplikáciám.

Užitočné tipy 21.09.2022

2 minúty čítania

Ako správne zabehnúť nové auto

V dnešnej dobe ak si chce človek zaobstarať nové auto musí sa obrniť trpezlivosťou a čakaním. V lepších prípadoch to budú mesiace, prípadne aj celý rok. Avšak pri vysnívanom aute sú ľudia ochotní počkať. Keď už sa dostanú k svojmú „miláčikovi“ tešia sa z každého najazdeného kilometra. Odborníci odporúčajú že prých 1000 km treba s autom jadziť opatrne.

Užitočné tipy 21.09.2022

2 minúty čítania

Správny výber automobilu

Naskytne sa nám hneď prvá otázka – kúpiť diesel či benzín? Toto sa ešte stále pýta mnoho ľudí pred tým ako chcú do auta zainvestovať.

Užitočné tipy 22.08.2022

2 minúty čítania

Asistenčné systémy - vyznáte sa vo všetkých skratkách?

Dnešné moderné automobily musia spĺňať prísne bezpečnostné kritériá, aby bola posádka v bezpečí a pohodlí. Výrobcovia nám to ale neuľahčujú, a povinné asistenčné systémy označujú ničnehovoriacimi skratkami. Na takéto označenia už si mnohí zvykli a vo výpise výbavy už tieto riadky prehliadajú. Čo sa ale pod týmito písmenkami skrýva?

Užitočné tipy 22.08.2022

2 minúty čítania

5 vecí, na ktoré treba myslieť pri zapnutej klimatizácii

Klimatizácia už je dnes súčasťou každého nového automobilu a vodiči ju kvôli klimatickým zmenám musia používať čím ďalej tým viac. Teploty v letných mesiacoch sa často šplhajú k 35 stupňom, kedy je použitie klimatizácie nevyhnutné.

Užitočné tipy 25.07.2022

1 minúta čítania

Travel hacks: Ako sa vyhnúť drahým turistickým pasciam na road tripe

Predražené magnetky, fejkové atrakcie a pláže, v ktorých vidíte akurát tak more selfie tyčiek. Určite ste si zažili drahé turistické pasce, ktoré nalákajú neskúsených turistov a oberú ich o peniaze aj čas. Pozrite si naše tipy, ako sa im vyhnúť.