Potrebujete poradiť?

Rozhovor s Juniorom - Moje najobľúbenejšie letné destinácie

S mode­rá­to­rom Juni­orom sme sa roz­prá­va­li o jeho let­ných dovo­len­ko­vých zážit­koch a plá­noch. Pre­zra­dil nám, bez aké­ho prí­stro­ja neodí­de na výlet, pre­čo raz nie­ko­mu zapar­ko­val vo dvo­re a v čom už pre­vá­žal via­noč­ný stromček. 
Zobraziť článok

Operatívny leasing je výhodný aj pre fyzické osoby

Nemu­sí­te byť fir­ma, aby ste moh­li využí­vať výho­dy ope­ra­tív­ne­ho lea­sin­gu. Spí­sa­li sme pre vás základ­né bene­fi­ty tej­to služby 
Zobraziť článok

Spoza volantu na bicykel: Najkrajšie cyklotrasy Slovenska

V čase let­né­ho voľ­na naj­lep­šie pad­ne vyme­niť ply­no­vý a brz­do­vý pedál za cyk­lis­tic­ké a pre­vet­rať sa po našich cyk­lis­tic­kých ces­tách a ces­tič­kách. Pri­pra­vi­li sme pre vás malý pre­hľad zau­jí­ma­vých cyk­lot­rás, po jed­nej v kaž­dom kra­ji. Kaž­dá ces­ta má svo­je čísel­né a fareb­né ozna­če­nie, tak­že sa ľah­ko zorientujete. 
Zobraziť článok
Užitočné tipy 28.06.2022

1 minúta čítania

Operatívny leasing je výhodný aj pre fyzické osoby

Nemusíte byť firma, aby ste mohli využívať výhody operatívneho leasingu. Spísali sme pre vás základné benefity tejto služby

Užitočné tipy 28.06.2022

7 minút čítania

Spoza volantu na bicykel: Najkrajšie cyklotrasy Slovenska

V čase letného voľna najlepšie padne vymeniť plynový a brzdový pedál za cyklistické a prevetrať sa po našich cyklistických cestách a cestičkách. Pripravili sme pre vás malý prehľad zaujímavých cyklotrás, po jednej v každom kraji. Každá cesta má svoje číselné a farebné označenie, takže sa ľahko zorientujete.

Užitočné tipy 28.06.2022

2 minúty čítania

Dopravné predpisy v dovolenkových destináciách: V čom sa líšia od Slovenska?

Pri cestovaní za morom či horami sa nám občas môže stať, že zabudneme, že už nie sme na Slovensku a že v danej krajine môžu platiť iné dopravné predpisy. Pripravili sme súhrn pravidiel cestnej premávky v rámci Európy, aby ste boli vždy pripravení.

Užitočné tipy 28.06.2022

1 minúta čítania

Cestovné poistenie pri cestách v zahraničí - ako to funguje

Pri pracovných cestách do zahraničia by ste mali dbať aj na cestovné poistenie, ktoré môže zahŕňať poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie, poistenie batožiny či napríklad aj poistenie vášho domáceho zvieraťa. Ako postupovať pri výbere toho najvhodnejšieho poistenia na vaše služobky?

Užitočné tipy 28.06.2022

1 minúta čítania

Autá s najväčším kufrom na dovolenkové cesty

Chystáte sa na dlhšiu pracovnú alebo rodinnú cestu a potrebujete zbaliť väčšie množstvo batožiny? V Arvale máme v ponuke autá rôznych veľkostí a v tomto článku sme pre vás vybrali tie s najväčším batožinovým priestorom.

Užitočné tipy 30.05.2022

2 minúty čítania

Musíte šoférovať v noci? Toto sú spôsoby, ako sa bezpečne udržať v bdelosti

Niekedy to inak nejde a za volant si musíte sadnúť, aj keď by vaše telo malo pomaly začať odpočívať a naberať sily na ďalší deň. Aby ste sa nestali nebezpečným článkom na ceste a neohrozovali seba a ostatných, tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu nezaspať za volantom.

Užitočné tipy 30.05.2022

1 minúta čítania

Teambuilding na Slovakia Ringu - zabavíte sa ale aj naučíte nové zručnosti

Vodičský preukaz vám síce na premávanie po cestách stačí, no nikdy nie je na škodu nadobdnúť zručnosti, ktoré vám pomôžu s prehľadom vyriešiť neočakávané situácie v premávke. Výborným miestom na utuženie pracovného kolektívu a zlepšenie vodičských zručností je Slovakia Ring, kde sa môžete prihlásiť na rôzne kurzy.

Užitočné tipy 24.05.2022

3 minúty čítania

Cviky na dlhé služobné cesty: Ako si precvičiť oči, hlavu a telo

V jednom z predchádzajúcich článkov sme vám priniesli niekoľko tipov, ako na dlhších cestách udržať pozornosť a nezaspať. Jednou z najdôležitejších aktivít, ktorá vám taktiež pomôže bdieť, je jednoduché cvičenie. Nemusíte byť v posilke 5-krát za týždeň, aby ste zvládli tieto jednoduché strečingové cviky.

Užitočné tipy 24.05.2022

3 minúty čítania

Najlepšie podcasty do auta na dlhé služobky

Keď vás už nebaví počúvať tých istých 10 hitov dookola, prípadne chrapčanie rádia a všetky CDčká ste už otočili, je čas na podcasty. Vybrali sme pre vás niekoľko slovenských, českých a anglických relácií, ktoré vám spríjemnia a skrátia cestu na pracovné stretnutie.

Užitočné tipy 27.04.2022

2 minúty čítania

Toto sú elektromobily s najväčším dojazdom

Elektromobilita si v súčasnosti získava čoraz viac priaznivcov. Okrem mnohých ekologických výhod však mnohých zaujíma jeden základný parameter: dojazd na jedno nabitie. Ktoré autá vás zavezú najďalej? A ako sa dojazd líši v lete a v zime?

Užitočné tipy 21.04.2022

1 minúta čítania

Ako dokáže vaša firma jazdiť zelenšie? Tieto hybridné vozidlá máme skladom

Ak pre svoj biznis potrebujete väčší vozový park, no stále vám záleží na našej planéte, riešením sú autá na elektrický alebo hybridný pohon, ktoré vypúšťajú menej emisií (alebo žiadne) a predstavujú udržateľnejšiu alternatívu.

Užitočné tipy 21.04.2022

2 minúty čítania

Hybrid? Plug-in hybrid? Elektrické? Aký je medzi nimi rozdiel a ktoré si vybrať?

Autá už dávno nedelíme len na diesel a benzín. Časom sa do partie pridal plyn a posledné roky sa postupne snažia prebrať dominanciu rôzne druhy elektromobilov. Aké sú základné rozdiely medzi rôznymi druhmi elektromobilov?