Potrebujete poradiť?
Digitálne novinky 18.09.2023

2 minúty čítania

KIA - od bicykla k autám

Juhokórejská automobilka KIA bola založená v roku 1944 ako Hyungsung Precision Industry. Pôvodne to bola továreň na výrobu súčiastok na bicykle a oceľových rúrok. V roku 1952 vyrobila svoj prvý bicykel a spoločnosť zmenila svoj názov na súčasný - KIA. Názov vznikol spojením slov KI (povstať) a A (Ázia).

Elektrické vozidlá 14.09.2023

2 minúty čítania

BMW i7 – nepoznaný luxus

Dizajn nového BMW radu 7 ho robí neprehliadnuteľným a nezabudnuteľným. A keď spaľovací motor nahradia dva elektromotory, zrodí sa úplne jedinečné BMW i7. Jedinečné v každom možnom ohľade.

Elektrické vozidlá 13.09.2023

1 minúta čítania

Volvo C40 Recharge: Druhý v poradí

Čínsko-švédske Volvo bez zaváhania kráča za svojím už skôr oznámeným cieľom - predávať v roku 2030 iba elektromobily. Už teraz, keď sa podívate na webové stránky Volva na Slovensku, tam nenájdete iba vozidlá so spaľovacím motorom. V ponuke vedú hybridy, mild-hybridy a najnovšie štyri elektromobily.

Užitočné tipy 23.08.2023

3 minúty čítania

S ELEKTROMOBILOM PO EURÓPE - Do Maďarska

Leto je obdobie, ktoré ľudí láka, aby cestovali. Obľúbenou letnou destináciou je Chorvátsko, ale vypraviť sa môžete hoci len za hranice. I v susednom Maďarsku môžete stráviť nezabudnuteľné chvíle. Cestu hravo zvládnete autom už za pár hodín.

Užitočné tipy 15.08.2023

3 minúty čítania

Na dovolenku do Chorvátska v elektromobile Tesla - Tri zastávky

Letná sezóna je v plnom prúde. Európa dosiahla historický míľnik, keď v prvej polovici roka bolo na trhu viac elektrických vozidiel ako dieselových. Česi však stále rozmýšľajú, či môžu bez problémov jazdiť na dovolenku autom na batérie, a to ideálne niekam inam ako do Chorvátska. V spolupráci s našou spoločnosťou Arval Česko priniesol čerstvú odpoveď "testovací jazdec" - redaktor Martin Hlaváček s rodinou.

Naše autá 07.08.2023

1 minúta čítania

Angličan z Číny - MG EHS plug-in

Značka automobilov MG má viac než 100-ročnú históriu. Od roku 2006 je ale v čínskych rukách a od roku 2016 sa v Číne jej automobily aj vyrábajú. Značka začala svoju európsku expanziu v Holandsku a následne v Nórsku, kde sa v predaji drží na popredných priečkach.

04.08.2023

1 minúta čítania

SsangYong Rexton - z káčaťa labuť

Kórejská automobilka SsangYong nemala u nás nikdy ustlané na ružiach. Dobyť srdce slovenských motoristov sa pokúšala niekoľkokrát , a zakaždým márne. Pred tromi rokmi začala nový útok a zdá sa, že tentoraz by to mohlo vyjsť. Na vrchole jej ponuky je dravý Rexton.

Naše autá 03.08.2023

2 minúty čítania

Peugeot: najširšia ponuka elektrických vozidiel v Európe

Rok 2023 by mal byť rokom výrazného zrýchlenia v elektrifikácii modelov automobilky PEUGEOT: od prvej polovice roka 2023 budú všetky modely značky dostupné s jedným alebo viacerými elektromotormi. PEUGEOT tak získa najširšiu elektrickú ponuku v Európe s mnohými novými modelmi a technológiami od elektrických bicyklov a skútrov, až po osobné vozidlá a dodávky.

27.07.2023

3 minúty čítania

Lightyear 2: Na solárny elektromobil s extra dlhým dojazdom je už dostupný poradovník

Počuli ste už o aute budúcnosti? Solárny elektromobil s dojazdom viac ako 800 km

Užitočné tipy 26.07.2023

2 minúty čítania

Potrebujete firemné alebo rodinné auto ihneď? Ideálne bezpečné a úsporné SUV? Tak potom je tu Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla je rad vozidiel, ktorý pozná asi každý. Model známy svojou legendárnou bezpečnosťou a spoľahlivosťou. Aktuálna novinka rozširuje tento rad najpredávanejších vozidiel sveta o variant SUV.

Užitočné tipy 21.11.2022

4 minúty čítania

Bezpečnosť vodiča

Nechceme vám radiť, ako jazdiť, ale priblížime vám zopár rád ako bezpečnejšie jazdiť, ako sa správať v premávke, čo môže vodič a naopak čo nesmie robiť za volantom a dáme vám tipy ako sa správať v krízových situáciách.

Užitočné tipy 21.11.2022

2 minúty čítania

Diaľničné známky u nás a v zahraničí

Ak Jazdíte po diaľniciach a rýchlostných cestách v motorovom vozidle s celkovou hmotnosťou do 3,5 tony, nezabudnite na kúpu elektronickej diaľničnej známky. Zakúpením elektronickej diaľničnej známky sa vaše vozidlo dostane do centrálnej evidencie a môžete na svoje cesty využívať spoplatnené úseky ciest.