Potrebujete poradiť?
Užitočné tipy 25.07.2022

3 minúty čítania

Na jedno nabitie: Slovenské letné destinácie v dosahu jedného dojazdu

Dojazd elektrických vozidiel (EV) sa značne líši. Rozhodujúce sú faktory ako hmotnosť a veľkosť vozidla, veľkosť akumulátora, jazdný štýl alebo podnebie. Moderné elektromobily však dosahujú priemerný dojazd približne 275 – 300 km. No a keďže sa začína sezóna roadtripov, v letnom čísle nášho Arval magazínu vám prinášame prekrásne Slovenské letné destinácie v dosahu jedného dojazdu.

Rozhovory 28.06.2022

3 minúty čítania

Rozhovor s Juniorom - Moje najobľúbenejšie letné destinácie

S moderátorom Juniorom sme sa rozprávali o jeho letných dovolenkových zážitkoch a plánoch. Prezradil nám, bez akého prístroja neodíde na výlet, prečo raz niekomu zaparkoval vo dvore a v čom už prevážal vianočný stromček.

Užitočné tipy 28.06.2022

1 minúta čítania

Operatívny leasing je výhodný aj pre fyzické osoby

Nemusíte byť firma, aby ste mohli využívať výhody operatívneho leasingu. Spísali sme pre vás základné benefity tejto služby

Užitočné tipy 28.06.2022

7 minút čítania

Spoza volantu na bicykel: Najkrajšie cyklotrasy Slovenska

V čase letného voľna najlepšie padne vymeniť plynový a brzdový pedál za cyklistické a prevetrať sa po našich cyklistických cestách a cestičkách. Pripravili sme pre vás malý prehľad zaujímavých cyklotrás, po jednej v každom kraji. Každá cesta má svoje číselné a farebné označenie, takže sa ľahko zorientujete.

Užitočné tipy 28.06.2022

2 minúty čítania

Dopravné predpisy v dovolenkových destináciách: V čom sa líšia od Slovenska?

Pri cestovaní za morom či horami sa nám občas môže stať, že zabudneme, že už nie sme na Slovensku a že v danej krajine môžu platiť iné dopravné predpisy. Pripravili sme súhrn pravidiel cestnej premávky v rámci Európy, aby ste boli vždy pripravení.

Užitočné tipy 28.06.2022

1 minúta čítania

Cestovné poistenie pri cestách v zahraničí - ako to funguje

Pri pracovných cestách do zahraničia by ste mali dbať aj na cestovné poistenie, ktoré môže zahŕňať poistenie liečebných nákladov, úrazové poistenie, poistenie batožiny či napríklad aj poistenie vášho domáceho zvieraťa. Ako postupovať pri výbere toho najvhodnejšieho poistenia na vaše služobky?

Užitočné tipy 28.06.2022

1 minúta čítania

Autá s najväčším kufrom na dovolenkové cesty

Chystáte sa na dlhšiu pracovnú alebo rodinnú cestu a potrebujete zbaliť väčšie množstvo batožiny? V Arvale máme v ponuke autá rôznych veľkostí a v tomto článku sme pre vás vybrali tie s najväčším batožinovým priestorom.

Užitočné tipy 30.05.2022

2 minúty čítania

Musíte šoférovať v noci? Toto sú spôsoby, ako sa bezpečne udržať v bdelosti

Niekedy to inak nejde a za volant si musíte sadnúť, aj keď by vaše telo malo pomaly začať odpočívať a naberať sily na ďalší deň. Aby ste sa nestali nebezpečným článkom na ceste a neohrozovali seba a ostatných, tu je pár tipov, ktoré vám pomôžu nezaspať za volantom.

Rozhovory 30.05.2022

3 minúty čítania

Rozhovor so psychológom: Ako si udržať nervy na uzde v náročnej premávke

Hlavne vo veľkých mestách je premávka často zložitá, neprehľadná a plná neočakávaných situácií. Ako na ne reagovať správne a nespôsobiť ešte väčšiu oštaru na ceste? Psychológ Radovan Kyrinovič nám v tomto rozhovore poradil zopár zaujímavých techník.

Užitočné tipy 30.05.2022

1 minúta čítania

Teambuilding na Slovakia Ringu - zabavíte sa ale aj naučíte nové zručnosti

Vodičský preukaz vám síce na premávanie po cestách stačí, no nikdy nie je na škodu nadobdnúť zručnosti, ktoré vám pomôžu s prehľadom vyriešiť neočakávané situácie v premávke. Výborným miestom na utuženie pracovného kolektívu a zlepšenie vodičských zručností je Slovakia Ring, kde sa môžete prihlásiť na rôzne kurzy.

Užitočné tipy 24.05.2022

3 minúty čítania

Cviky na dlhé služobné cesty: Ako si precvičiť oči, hlavu a telo

V jednom z predchádzajúcich článkov sme vám priniesli niekoľko tipov, ako na dlhších cestách udržať pozornosť a nezaspať. Jednou z najdôležitejších aktivít, ktorá vám taktiež pomôže bdieť, je jednoduché cvičenie. Nemusíte byť v posilke 5-krát za týždeň, aby ste zvládli tieto jednoduché strečingové cviky.

Kvíz 24.05.2022

2 minúty čítania

Test: Robíte pri šoférovaní tieto zlozvyky?

Nikto z nás nie je svätý a už svojou jazdou spôsobil nepríjemnosti nejednému inému šoférovi. Niektoré zlozvyky sa dajú odnaučiť rýchlo, niektoré sprevádzajú ľudí celý život. Ako ste na tom vy? Dokážete si v tomto teste udržať čisté konto? Odpovedzte na 8 otázok a zistite, aký ste šofér.