Potrebujete poradiť?
Kvíz 24.05.2022

2 minúty čítania

Test: Robíte pri šoférovaní tieto zlozvyky?

Nikto z nás nie je svätý a už svojou jazdou spôsobil nepríjemnosti nejednému inému šoférovi. Niektoré zlozvyky sa dajú odnaučiť rýchlo, niektoré sprevádzajú ľudí celý život. Ako ste na tom vy? Dokážete si v tomto teste udržať čisté konto? Odpovedzte na 8 otázok a zistite, aký ste šofér.

Case Study 27.04.2022

2 minúty čítania

Elektrický Mercedes EQC: z Viedne do Álp na jedno nabitie

V jarnom čísle nášho tlačeného Arval magazínu sme sa rozprávali s generálnym manažérom Regionálneho centra Arval Mariusom Wijnenom. Ten už niekoľko rokov využíva auto na elektrický pohon a podelil sa s nami o svoje skúsenosti s dojazdom, nabíjaním a infraštruktúrou nabíjacích staníc v Európe.

Užitočné tipy 27.04.2022

2 minúty čítania

Toto sú elektromobily s najväčším dojazdom

Elektromobilita si v súčasnosti získava čoraz viac priaznivcov. Okrem mnohých ekologických výhod však mnohých zaujíma jeden základný parameter: dojazd na jedno nabitie. Ktoré autá vás zavezú najďalej? A ako sa dojazd líši v lete a v zime?

Rozhovory 27.04.2022

4 minúty čítania

Rozhovor: Automobilový expert Viktor Baláž - nová sezóna F1 a jeho prognózy

Sezóna 2022 Formuly 1 je už v plnom prúde, a musíme si počkať až na koniec novembra, keď sa dozvieme meno nového šampióna. Po pár úvodných pretekoch sme sa rozprávali s automobilovým expertom a novinárom Viktorom Balážom, ktorý sa s nami podelil o jeho názory na prebiehajúcu sezónu.

Užitočné tipy 21.04.2022

1 minúta čítania

Ako dokáže vaša firma jazdiť zelenšie? Tieto hybridné vozidlá máme skladom

Ak pre svoj biznis potrebujete väčší vozový park, no stále vám záleží na našej planéte, riešením sú autá na elektrický alebo hybridný pohon, ktoré vypúšťajú menej emisií (alebo žiadne) a predstavujú udržateľnejšiu alternatívu.

Užitočné tipy 21.04.2022

2 minúty čítania

Hybrid? Plug-in hybrid? Elektrické? Aký je medzi nimi rozdiel a ktoré si vybrať?

Autá už dávno nedelíme len na diesel a benzín. Časom sa do partie pridal plyn a posledné roky sa postupne snažia prebrať dominanciu rôzne druhy elektromobilov. Aké sú základné rozdiely medzi rôznymi druhmi elektromobilov?

Užitočné tipy 21.04.2022

1 minúta čítania

Nabíjacie stanice na elektromobily - Kde ich nájdete a ako sa líšia?

Pri elektromobiloch musíte oveľa dôkladnejšie plánovať dlhšie cesty a nabíjacie stanice ešte stále nie sú rozšírené tak ako čerpacie stanice. V súčasnosti už však existuje pomerne hustá sieť staníc od rôznych dodávateľov a na rozdiel od vodičov áut so spaľovacími motormi – oni doma benzín nemajú, ale vy elektrinu áno.

Case Study 22.03.2022

2 minúty čítania

HOSSA FAMILY: S novou značkou prišiel aj modernizovaný vozový park

Spoločnosť HOSSA FAMILY okrem značky modernizuje aj výrobné procesy a logistiku. Pôvodné rozvozové autá vymenili za nové fleetové vozidlá a vďaka Arval operatívnemu leasingu je ich distribúcia spoľahlivejšia a menej nákladná.

Rozhovory 22.03.2022

3 minúty čítania

Automobilový expert o nováčikoch na ceste: Najrizikovejší sú tí, ktorí už niečo odjazdili a majú pocit, že sú v tom doma

Automobilového experta Petra Šturdíka z VOLANT.TV sme sa opýtali na rady pre neskúsených a príležitostných šoférov či šoférky.

Kvíz 16.03.2022

1 minúta čítania

Kvíz: Viete, čo znamenajú tieto nezvyčajné dopravné značky?

Každý z nás pozná dvojitú zákrutu, prvú vľavo alebo zákaz státia (väčšina). Niekedy sa však vedľa ciest ukážu dopravné značky, ktoré tak často nevídame.

Užitočné tipy 16.03.2022

1 minúta čítania

S operatívnym leasingom sa nemusíte starať o poistenie

Pri zaobstáravaní nového auta chcete ušetriť čo najviac času, peňazí a starostí. Operatívny leasing je v takejto situácii ideálnym riešením. My vybavíme všetko za vás a vy platíte iba jedinú splátku mesačne.

Užitočné tipy 16.03.2022

2 minúty čítania

4 užitočné rady: Kedy prezuť do letných pneumatík?

Zákon nám ukladá povinnosť používať zimné pneumatiky od 15. novembra do 31. marca, ak sa na vozovke nachádza súvislá snehová pokrývka, ľad, alebo námraza.